CFZ-30H 720L/D industrial dehumidifier machine manufacturers and suppliers | Yunboshi

CFZ-30H 720L / D индустриски Одвлажнување машина

Краток опис:

Overview Quick Details Condition: New, NEW Dehumidifier Place of Origin: Jiangsu, China (Mainland) Brand Name: YUNBOSHI Model Number: CFZ-30H Voltage: 380, 380v 50HZ Power(W): 15kw Dimension(L*W*H): 600*1750*2000mm Weight: 400kg, 260kg Certification: CE CCC Name: Best Large Industrial Dehumidifier Type: Industrial Dehumidifier Product name: Best Large Industrial Dehumidifier for Factory or Warehouse Color: Ivory Application: Industrial...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед
  Основни детали
  состојба:
  Нов, НОВ Одвлажнување
  Место на потекло:
  Jiangsu, Кина (континентална)
  Бренд име:
  YUNBOSHI
  Број на модел:
  CFZ-30H
  Напон:
  380, 380V 50Hz
  Моќност (W):
  15KW
  Димензија (L * W * H):
  600 * 1750 * 2000mm
  Тежина:
  400kg, 260kg
  Потврдување:
  CE кампања
  име:
  Најдобрите големите индустриски Одвлажнување
  тип:
  индустриски Одвлажнување
  Име на производот:
  Најдобрите големите индустриски Одвлажнување за фабрика или складиште
  боја:
  Брегот на Слоновата
  примена:
  Индустриски воздух сушење
  Dehumidifying капацитет:
  720L / D
  функција:
  Одвлажнување
  По-продажба на услуги, ако:
  Странство поддршка на трети лица на располагање
  Гаранција:
  3 години

  Набавка Способност
  Набавка Способност:
  500 Парче / Парчиња месечно одвлажнување
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  иверица
  Порт
  Шангај / Ningbo
  Водечко време :
  10 ~ 20days
  Опис на производот

  720L / D индустриски Одвлажнување машина

   

  детали за производот

  720L / D индустриски Одвлажнување машина   Детали


  CFZ-30H 720L / D индустриски Одвлажнување машина


  CFZ-30H 720L / D индустриски Одвлажнување машина


  CFZ-30H 720L / D индустриски Одвлажнување машина

   

  720L / D индустриски Одвлажнување машина   Спецификација

  модел

          CFZ-30

          влажност Отстранување

          720D (на 25C, 98% RH)

  Напон

      AV380V / 50HZ

                    моќ

                       15KW

  Температурен опсег

           5-38 ° C

            функција тајмингот

  ДА

  метод за одводнување

  одводното црево директно

  примена простор

                     1000q.m

  димензија

  600 * 1750 * 2000mm

                Нето маса

  400kg

  Управувач микропроцесор метод Одвлажнување R22 ладење dehumidifying
  материјал пластични челик циркулација на воздухот 4000m³ / h

   

  720L / D индустриски Одвлажнување машина  Principle


  CFZ-30H 720L / D индустриски Одвлажнување машина

   

  Индустриски електронски компоненти одвлажнување   Карактеристики

  1. Меѓународен бренд компресор, ултра-тивка работа
  2. Интелигентна контрола на влажност, ± 1% прилагодлива влажност
  3. Ниска температура, мраз автоматизација
  4. Дефект функција кодот дисплеј, едноставни за одржување
  5. Со рициново, лесно движење
  6. прецизност електронски сензор за температура , повеќе чувствителни и брзо мраз
  7. целиот компјутер автоматска контрола на влажноста на воздухот, влажноста на воздухот, течни кристали дисплеј (LCD)

  Пакување и испорака

   

  Хемиски Одвлажнување Пакување:  извезува иверица пакување

  Хемиски  Одвлажнување Испорака: Во рок од 15 работни дена.


   

  нашите услуги

   

  Зошто да изберете нас?

  1.Compress 3 години гаранција, целата машина една година гаранција

  2.Fast време на испорака

  3.Solid пакет

  4.Safety транспорт


   

  Информации за претпријатието

     Бидејќи бевме основана во 2004 година, ние секогаш се придржуваат до идејата за "професија и квалитет за воспоставување на добро корпоративно систем. " 


  CFZ-30H 720L / D индустриски Одвлажнување машина


  CFZ-30H 720L / D индустриски Одвлажнување машина

   

   

  Најчесто поставувани прашања

   

   1. Може да се прилагодите на производ?

        Да, може да изберете кој било производи во согласност со барањата на клиентите.

   

  2. начин на плаќање Кои правиш?

        PayPal, Запад Унија, T / T, (100% плаќање однапред.)

   

  3. Кои испорака е на располагање?

        Од страна на морето, од воздух, од страна на експлицитни или како на вашите барања.

   

  4. Која земја ќе се извезени?

        Ние сме биле извезени во многу земји, сите од целиот свет, како Малезија, Виетнам, Тајланд, САД, Франција, Шпанија, Мексико, Дубаи, Јапонија, Кореја, Германија, Porland Итн

   

  5. Колку време е време на испорака?

        Во рок од 15 работни дена.


 • Претходна:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!