Industrial Use Industrial Drying Oven manufacturers and suppliers | Yunboshi

Индустриска употреба индустриски сушење на рерната

special

Краток опис:


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед
  Основни детали
  состојба:
  нови
  тип:
  сушење на рерната
  Место на потекло:
  Jiangsu, Кина (континентална)
  Бренд име:
  yunboshi
  Број на модел:
  DHG-9053A
  Напон:
  220V 50HZ
  Моќност (W):
  750
  Димензија (L * W * H):
  420 * 350 * 350mm
  Тежина:
  72kg
  Потврдување:
  CE ISO
  Име на производот:
  Индустриски печка за сушење
  Индустриски печка за сушење боја:
  слонова коска или сина
  температурен опсег:
  RT + 10 ~ 250 ℃
  Колебање на температурата:
  ± 1 ℃
  Резолуција на температура:
  0,1 ℃
  Напон:
  220V 50HZ
  Работна температура:
  + 5 ~ 40 ℃ индустриски печка за сушење
  Индустриски печка за сушење на енергија:
  750W
  Тајмингот Опсег:
  1 ~ 9999min
  Индустриски печка за сушење на материјалот:
  од нерѓосувачки челик
  По-продажба на услуги, ако:
  Не странство услуга обезбедени
  Гаранција:
  1 година

  Набавка Способност
  Набавка Способност:
  50 Парче / Парчиња месечно индустриски печка за сушење
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Индустриски печка за сушење Пакување: иверица или извоз картон.
  Порт
  Шангај
  Водечко време :
  10-15 дена

  Главните видови на печка за сушење

  Опис на производот

  Индустриски печка за сушење

   

   

  Индустриски печка за сушење СПЕЦИФИКАЦИИ

   

  Име на производ Индустриски печка за сушење
  модел DHG-9053A
  Рок на употреба 2 парче
  моќ 750W
  Напон 220V 50HZ
  тајмингот опсег 1 ~ 9999min
  Работна температура + 5-40 ℃
  Темп. контрола Опсег RT + 10 ~ 250 ℃
  Темп. резолуција / Темп. флуктуација 0,1 ℃ / ± 1 ℃
  Надворешен материјал челик , дебелина како 1.2mm.
  Во внатрешноста на материјалот СС, thinckness како 3мм.
  Надворешниот големина (мм) W705 * D53 0 * H530
  Во рамките на комората (мм) W420 * D350 * H350

   

  Индустриски печка за сушење апликација

  • производи од стакло индустрија надвор вакуум меур;
  • индустриските и рударските претпријатија, универзитети, научни истражувања и разни лаборатории;
  • предмети се чуваат под вакуум или керамика, лепак, бои, пластични играчки, смола занаети, свеќи, печатач касети.   

  Индустриски печка за сушење карактеристики

  • Рационализира лак дизајн пионер од страна на школка е ладно валани челик електростатско спреј;  
  • Лагер се изработени од нерѓосувачки челик, полукружен плоштад дизајн е повеќе лесен за чистење;    
  • Стегање на вратата на шасија целосно произволни регулатива од страна на корисникот,   целокупната форма на пломби на силиконска гума вратата, за да се обезбеди висок вакуум комора; 
  • Правоаголна структура на локалната студиото, така што максималната ефективна волумен, со челични врати, панцирни двојно стакло на вратата,  така што материјалите за обука им овозможи на корисниците да ги набљудуваат во студиото на прв поглед.

   

  Индустриски печка за сушење Дополнителна опрема

  • Верзија за печатење
  • RS485 порта и комуникација
  • 25mm / 50mm / 100mm кабел порта
  • Независна ограничување температура контролер
  • Умствен постапка температура контролер
  • Умствен течни кристали постапка temperture контролер
  Поврзани производи

  Индустриски печка за сушење Поврзани производи 

   

  Пакување и испорака

  Индустриски печка за сушење Пакување и испорака

  Индустриски печка за сушење Пакување: иверица или извоз картон.

  Индустриски печка за сушење Испорака: Во рок од 15 работни дена.

  Информации за претпријатието

     Бидејќи бевме основана во 2004 година, ние секогаш се придржуваат до идејата за "професија и квалитет за воспоставување на добро корпоративно систем. " 

  Вашиот успех е нашиот извор. Нашата компанија има политиката на "квалитет прво, прво корисниците". Им посакуваме топло добредојде на сите партнери во земјата и странство да соработуваат со нас.

   

   

  Најчесто поставувани прашања

  1. Може да се прилагодите на производ?

        Да, може да изберете кој било производи во согласност со барањата на клиентите.

   

  2. начин на плаќање Кои правиш?

        PayPal, Запад Унија, T / T, (100% плаќање однапред.)

   

  3. Кои испорака е на располагање?

        Од страна на морето, од воздух, од страна на експлицитни или како на вашите барања.

   

  4. Која земја ќе се извезени?

        Ние сме биле извезени во многу земји, сите од целиот свет, како Малезија, Виетнам, Тајланд, САД, Франција, Шпанија, Мексико, Дубаи, Јапонија, Кореја, Германија, Porland Итн

   

  5. Колку време е време на испорака?

        Тоа е за 7-15 дена.


 • Претходна:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!