Low MOQ Auto Humidity Proof Dehumidify Dry Cabinet Price manufacturers and suppliers | Yunboshi

Ниска MOQ Авто Влажност Доказ dehumidify Сува Кабинетот Цена

special

Краток опис:


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед
  Основни детали
  состојба:
  нови
  тип:
  Сува Кабинетот
  Место на потекло:
  Jiangsu, Кина (континентална)
  Бренд име:
  YUNBOSHI
  Напон:
  220V / 110V
  Моќност (W):
  96W
  Димензија (L * W * H):
  1200 * 700 * 1885mm
  Тежина:
  220KG
  Потврдување:
  од н.е.
  Гаранција:
  3 години
  Име на производот:
  Dehumidify Сува Кабинетот Цена
  релативна влажност опсег:
  20% -60% RH
  Волумен:
  1452L
  просечна моќ comsumption:
  96W
  гаранција:
  3 години
  MOQ:
  1 ком
  Потврдување:
  CE и ISO
  Напон:
  110 / 220V
  пакет:
  иверица случај или картон случај саќе
  полици:
  5
  По-продажба на услуги, ако:
  Не странство услуга обезбедени

  Пакување и испорака

  Продажба на единици:
  една точка
  Еден пакет големина: 
  130X79X222 см
  Еден бруто тежина:
  220,0 kg
  Тип на пакување:
  Иверица.
  Водечко време :
  Кол (парче) 1 - 5 > 5
  Est. Време (ден) 10 Треба да се преговара

  Главната сувопарна Кабинетот

  Опис на производот

  Ниска MOQ dehumidify Сува Кабинетот Цена

   

  Dehumidify спецификации Сува Кабинетот Цена

  Модел број Надворешниот големина (мм) RH Опсег моќ полиците Покажи
  GST1453A W1200 * D700 * H1885 20% -60% 48W 5 LCD
  GST1453LA W1200 * D700 * H1885 1% ~ 40% 96W 5 LCD

   

  Dehumidify Сува Кабинетот Цена Функции

  • Анти-бледнее, анти-корозија
  • Анти-стареењето, превенција прашина, анти-статички
  • Сушење, анти-мувла, анти-оксидација

  Dehumidify Сува Кабинетот Цена Примени

  • Чување леќа, чип, IC, BGA, SMT, СМД .
  • Продавница анти-кислород материјали, полупроводници, прецизност компоненти и инструменти.
  • Чување на воената индустрија, обоени метали, модул, Филмови, обланди, хемиска лабораторија и медицината.

  Dehumidify Сува Кабинетот Цена Карактеристики

  • 1.2mm челик, имајќи 150 kg.
  • Контрола RH до 20% -60% на фиксна точка.
  • заштита на животната средина и заштеда на енергија.
  • Shap метод спомен легура Одвлажнување.
  • Висок капацитет на носивост, пропадна доказ и разбие отпорни.
  • Кабинетот телото не се деформира дури и ако поставување тешки работи.
  • Чистота аерозагадени од страна на хемија, како што се сулфид и алкохоли.
  • Интелигентен температура компјутерски систем за читање и влажност.
  • Чувајте Одвлажнување дури и ако случајно исклучен 24 часа.
  • нема да има контра-влажност, нема греење, без кондензација капе, без бучава вентилатор.

  Dehumidify Сува Кабинетот ЦенаОдвлажнување Принцип 

  Апсорпција Фаза:  вредности се отвори внатре кон надвор и затворени со цел да апсорбира влага

                                    во полето за авто сува на десикант во сува единица.

  Исцрпување Фаза:  v alues се отворени навнатре и нанадвор затворени со цел да издувните

                                              влага  во сува кутија Автоматски од заситени  десикант во сува единица.

  детални слики

   

   

  Поврзани производи
  Модел број капацитет Надворешниот големина (мм) RH Опсег моќ полиците Покажи
  GST93LA 93L W440 * D450 * H688 1% -40% 16W 3 LCD
  GST157LA 157L W440 * D450 * H935 16W 3
  GST315LA 315L W880 * D450 * H935 16W 3
  GST480LA 480L W600 * D700 * H1276 16W 3
  GST495LA 495L W1000 * D480 * H1100 16W 3
  GST726LA 726L W600 * D700 * H1885  16W 5
  GST1452LA 1452L W1200 * D700 * H1885 32W 5
  GST1453LA 1452L W1200 * D700 * H1885 48W 5
  GST1452-S 1452L W1200 * D700 * H1885 48W 5

   

  Пакување и испорака
  •  Материјали за пакување: иверица случај или саќе картон.
  •  Пакет Големина: W1300 * D790 * H2220mm
  •  детали испорака: 15-25 дена.
  Информации за претпријатието

     Ние сме  професионални електронски производител Сува Кабинетот  во Кина обезбедување на различни големини на сушење кабинети со разни опции. 

   
    Бидејќи бевме основана во 2004 година, ние секогаш се придржуваат до идејата за "професија и квалитет за воспоставување на добро корпоративно систем. " 

   

   

  Најчесто поставувани прашања

   


 • Претходна:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!