Вести

 • Кабинет за сушење YUNBOSHI со принудна циркулација на воздух

  Кабинет за сушење YUNBOSHI со принудна циркулација на воздух

  Кабинетот за сушење YUNBOSHI со присилна циркулација на воздух (вентилатор) е специјално дизајниран за контрола на температурата и влагата. Сместена во горниот дел од кабинетот, контролната табла ја покажува температурата и влагата во областа со можност за допир. Можете да допрете до сите важни податоци во кабинетите со едноставни кликања...
  Прочитај повеќе
 • YUNBOSHI Ракавици за лабораторија

  YUNBOSHI Ракавици за лабораторија

  Кутиите за ракавици се користат за истражување и развој на новите технологии, вклучувајќи литиумски батерии, хемиски, OLED / PLED и заварување. YUNBOSHI кутиите за ракавици или коморите за ракавици обезбедуваат мерење и прецизна контрола на температурата и влажноста во затворени средини потребни за избраниот...
  Прочитај повеќе
 • Кина лансираше сателит Shijian-21 за тест за управување со вселенски отпад

  Кина лансираше сателит Shijian-21 за тест за управување со вселенски отпад

  Според XINHUA Press, Кина минатата недела успешно лансираше нов сателит од центарот за лансирање на сателити Ксичанг во југозападната кинеска провинција Сечуан. Шиџиан-21 беше лансиран во 9:27 часот (по Пекинг време) со ракета-носач Long March-3B и успешно влезе во планираната орбита. На ...
  Прочитај повеќе
 • YUNBOSHI Паметни азотни суви кабинети за МСН

  YUNBOSHI Паметни азотни суви кабинети за МСН

  YUNBOSHI Smart азотни суви кабинети се специјално дизајнирани за сушење и складирање на уреди чувствителни на влага (MSD). Материјалите чувствителни на влага и ПХБ може да се чуваат во овие кабинети неограничено време. YUNBOSHI Smart Nitrogen Dry кабинет е опремен со паметен азотен...
  Прочитај повеќе
 • Кинески одличен производител за сушење раце-Технологија YUNBOSHI

  Кинески одличен производител за сушење раце-Технологија YUNBOSHI

  Влажните раце полесно шират бактерии отколку сувите раце. Како резултат на тоа, важно е темелно да ги исушите рацете по миењето. Кога ви треба фен за раце што ги подобрува хигиенските аспекти на рацете или ви треба тивка машина за сушење раце што не создава гласна бучава во чувствителна област, можете да изберете YUNB...
  Прочитај повеќе
 • Контрола на влажност во музеите и библиотеките

  Контрола на влажност во музеите и библиотеките

  Усвојувањето на Декларацијата од Фуџоу на 44-та сесија на Комитетот за светско наследство на УНЕСКО (Организација на Обединетите нации за образование, наука и култура повикува на поблиска меѓународна соработка во рамките на мултилатерализмот. Декларацијата, исто така, повикува на зајакнување на ...
  Прочитај повеќе
 • YUNBOSHI обезбедува решенија за контрола на влажноста за иновации на екранот

  YUNBOSHI обезбедува решенија за контрола на влажноста за иновации на екранот

  Display Innovation China Expo беше отворена оваа среда во Шангај. Индустриските гиганти како BOE, TCL China Star Optoelectronics, Tianma и Shanghai Hehui Photoelectric ги прикажаа своите најнови технологии за прикажување и иновации за време на изложбата. Нивната технологија и апликации опфаќаат паметни телефони, таб...
  Прочитај повеќе
 • Правилни упатства за складирање на хемикалии од плакарот на орманот YUNBOSHI

  Правилни упатства за складирање на хемикалии од плакарот на орманот YUNBOSHI

  Многу хемикалии можат да предизвикаат експлозии, па складирањето на запаливи хемикалии во безбедносните ормани е една од најкритичните безбедносни активности. За да се избегне ризикот од насилни хемиски реакции, некомпатибилните супстанции мора безбедно да се одделат. YUNBOSHI TECHNOLOGY произведува низа кабина за складирање хемиски ...
  Прочитај повеќе
 • Летни докази за решенија за влага за електронски материјали

  Летни докази за решенија за влага за електронски материјали

  Xiazhi is the 10th solar term of the traditional Chinese calendar. It marks the summer solstice. During summer months, the average humidity should weigh in between 30-45 percent. Managing ideal indoor humidity should be a priority for industrial manufactures, especially ...
  Прочитај повеќе
 • Најдобар продаден тип на печки за сушење YUNBOSHI

  Најдобар продаден тип на печки за сушење YUNBOSHI

  Главната функција на индустриската печка е отстранување на влагата од супстанции или производи. Може да се користи за испарување, инкубација, стерилизација, печење и многу други процеси со комерцијални, фармацевтски и индустриски апликации. Оштетувањето на влагата сепак претставува значителна тројка ...
  Прочитај повеќе
 • Битка со влагата - Паметен одвлажнувач на YUNBOSHI за домашна и индустриска употреба

  Битка со влагата - Паметен одвлажнувач на YUNBOSHI за домашна и индустриска употреба

  Одвлажнувачот ја отстранува влагата и премногу влагата во воздухот. Нивоата на влажност над 50 проценти можат да создадат грини, мувла и мувла. Потоа предизвикува галерии или други здравствени проблеми. Одвлажнувачот користи вентилатор за движење на воздухот во просторијата, отстранувајќи ја влагата и собирајќи го во резервоар. Ние мачкаме ...
  Прочитај повеќе
 • Препорачување на бренд за фен за раце во Кина

  Препорачување на бренд за фен за раце во Кина

  Студија покажа дека рацете што остануваат влажни по миењето го зголемуваат ширењето на бактериите. Постојат многу фактори што треба да се земат предвид при изборот на вистинскиот комерцијален фен за рака за миење на вашата деловна активност. Постојат два популарни типа на фен за раце, достапни сите со уникатни квалитети и кои ти ...
  Прочитај повеќе
123456Следна> >> Страна 1/15