Stainless Steel Laboratory Vacuum Oven with Pump manufacturers and suppliers | Yunboshi

Лабораторија нерѓосувачки челик вакуум печка со пумпа

Краток опис:

Overview Quick Details Condition: New Type: Vacuum Drying Equipment Place of Origin: Jiangsu, China (Mainland) Brand Name: YUNBOSHI Model Number: DZF-6090 Voltage: 220V/50HZ Power(W): 2400 W Dimension(L*W*H): 595*600*1245mm Weight: 180kgs Certification: CE Product name: Stainless Steel Laboratory Vacuum Oven Vacuum Degree: 133Pa Laboratory Vacuum Oven Temperature resolution: 0.1℃ Temperature fluctuation: ±1℃ Laboratory Vacuum Oven T...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед
  Основни детали
  состојба:
  нови
  тип:
  Вакуум сушење опрема
  Место на потекло:
  Jiangsu, Кина (континентална)
  Бренд име:
  YUNBOSHI
  Број на модел:
  DZF-6090
  Напон:
  220V / 50HZ
  Моќност (W):
  2400 W
  Димензија (L * W * H):
  595 * 600 * 1245mm
  Тежина:
  180kgs
  Потврдување:
  од н.е.
  Име на производот:
  Лабораторија нерѓосувачки челик вакуум печка
  Вакуум Степен:
  133Pa Лабораторија вакуум печка
  Резолуција на температура:
  0,1 ℃
  Колебање на температурата:
  ± 1 ℃ Лабораторија вакуум печка
  Температурен опсег:
  RT +10 ~ 250 ℃
  Работна температура:
  + 5 ~ 40 ℃ Лабораторија вакуум печка
  Работно големина:
  450 * 450 * 450mm
  Нето маса:
  180 kg
  полици:
  2 парчиња Лабораторија вакуум печка
  материјал:
  од нерѓосувачки челик
  По-продажба на услуги, ако:
  Не странство услуга обезбедени
  Гаранција:
  1 година

  Набавка Способност
  Набавка Способност:
  50 Парче / Парчиња месечно Лабораторија вакуум печка
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Лабораторија вакуум печка Пакет: Иверица случај или пакет саќе картон.
  Порт
  Шангај
  Водечко време :
  Испраќаат во рок од 7 дена по исплата

  Главните видови на печка за сушење

  Опис на производот

  Име на производ: Лабораторија вакуум печка со пумпа

  Лабораторија вакуум печка апликација

  • производи од стакло индустрија надвор вакуум меур;
  • индустриските и рударските претпријатија, универзитети, научни истражувања и разни лаборатории;
  • предмети се чуваат под вакуум или керамика, лепак, бои, пластични играчки, смола занаети, свеќи, печатач касети.   

  Лабораторија вакуум печка Карактеристики

  • Рационализира лак дизајн пионер од страна на школка е ладно валани челик електростатско спреј;  
  • Лагер се изработени од нерѓосувачки челик, полукружен плоштад дизајн е повеќе лесен за чистење;    
  • Стегање на вратата на шасија целосно произволни регулатива од страна на корисникот,   целокупната форма на пломби на силиконска гума вратата, за да се обезбеди висок вакуум комора; 
  • Правоаголна структура на локалната студиото, така што максималната ефективна волумен, со челични врати, панцирни двојно стакло на вратата,  така што материјалите за обука им овозможи на корисниците да ги набљудуваат во студиото на прв поглед.

  Лабораторија вакуум печка СПЕЦИФИКАЦИИ

   

  Име на производ Лабораторија вакуум печка
  модел DZF-6090
  Лабораторија вакуум печка  Рок на употреба 2 парче
  моќ 2400W
  Лабораторија вакуум печка  Напон 220V 50HZ
  вакуум курс 133Pa
  Работна температура + 5-40 ℃
  Темп. контрола Опсег RT + 10 ~ 250 ℃
  Темп. резолуција / Темп. флуктуација 0,1 ℃ / ± 1 ℃
  Лабораторија вакуум печка  Надворешен материјал челик , дебелина како 1.2mm
  Лабораторија вакуум печка  Во внатрешноста на материјалот СС, thinckness како 3мм
  Надворешниот големина (мм) 595 * 600 * 1245mm
  Во рамките на комората (мм) 450 * 450 * 450mm

   

  Лабораторија вакуум печка Карактеристики

  • Изработени од високо квалитетни ладно валани челични плочи, заврши со електростатско прав прскање,  крзното е тешко и цврста, со силен отпор 'рѓа.
  • Студиото за високо квалитетни нерѓосувачки челик, тркалезна форма, мазна, мазна, лесен за чистење.
  • Домување и студио, пополнување Тенок стаклена волна изолација материјал, има добра топлинска изолација функција, ефикасно да се гарантира точноста на стабилноста на температурата во кабинетот и користење на животната средина.
  • Вратата е за палубата стаклена структура двојно, материјалот се загрева во рерна може да се забележи јасно, и имаат добра топлинска изолација ефект. Можат ефикасно да се избегне изгореници оператор.
  • Студио и опремени со отпорни на топлина гумиран обрач помеѓу стаклена врата,  за да се обезбеди да се постигне висок вакуум степен во кутија.
  • Надворешната површина на греалка е инсталиран на внатрешниот ѕид на работилницата, како и подобрување на единството на температура во кабинетот колку што е можно, и да се олесни соба чиста.
  • Контрола на температурата со микропроцесор интелигентни производство на дигиталната технологија,  со индустриска PID себе и функцијата на четири двоен LED индикација на Windows,  прецизност за контрола на температурата, силна анти-притискане способност, како и работата е многу лесен.

  Лабораторија вакуум печка Дополнителна опрема

  • Верзија за печатење
  • RS485 порта и комуникација
  • 25mm / 50mm / 100mm кабел порта
  • Независна ограничување температура контролер
  • Умствен постапка температура контролер
  • Умствен течни кристали постапка temperture контролер
  Поврзани производи

  Лабораторија вакуум печка Поврзани производи 

  Пакување и испорака

  Лабораторија вакуум печка Пакување и испорака

  Лабораторија вакуум печка Пакување: иверица или извоз картон.

  Лабораторија вакуум печка Испорака: Во рок од 15 работни дена.

  Информации за претпријатието

    Бидејќи бевме основана во 2004 година, ние секогаш се придржуваат до идејата за "професија и квалитет за воспоставување на добро корпоративно систем. " 

     Вашиот успех е нашиот извор. Нашата компанија има политиката на "квалитет прво, прво корисниците". Им посакуваме топло добредојде на сите партнери во земјата и странство да соработуваат со нас.

  Најчесто поставувани прашања

  1. Може да се прилагодите на производ?

        Да, може да изберете кој било производи во согласност со барањата на клиентите. Како што се напон, приклучок и полица.

   

  2. начин на плаќање Кои правиш?

       PayPal, Запад Унија, T / T, i ѓ да поставите вашата цел на Alibaba, можете да плаќаат со кредитна картичка
  (100% плаќање однапред.)

   

  3. Кои испорака е на располагање?

        Од страна на морето, од воздух, од страна на експлицитни или како на вашите барања.

   

  4. Која земја ќе се извезени?

        Ние сме биле извезени во многу земји, сите од целиот свет, како Малезија, Виетнам, Тајланд, САД, Франција, Шпанија, Мексико, Дубаи, Јапонија, Кореја, Германија, Porland Итн

   

  5. Колку време е време на испорака?

        Во рок од 15 работни дена.


 • Претходна:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!