High and Low Temperature Humidity Environment Test Chamber manufacturers and suppliers | Yunboshi

Висока и ниска температура влажност на животната средина комора за тестирање

Краток опис:

Overview Quick Details Place of Origin: Jiangsu, China (Mainland) Brand Name: YUNBOSHI Model Number: GDC4005 Power: Electronic, 2500W Usage: Auto Testing Machine Product Name: Humidity Environment Test Chamber Voltage: 220V 50HZ Temperature range: -20-150 ℃ Temperature fluctuation: ≤0.5℃ Temperature uniformity: ≤2℃ Recovery Time: ≤5 min material: stainless steel internal size: 350*400*400mm external size: 730*880*1440mm Supply A...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед
  Основни детали
  Место на потекло:
  Jiangsu, Кина (континентална)
  Бренд име:
  YUNBOSHI
  Број на модел:
  GDC4005
  моќност:
  Електронски, 2500W
  употреба:
  Авто машина за испитување
  Име на производ:
  Влажност на животната средина комора за тестирање
  Напон:
  220V 50HZ
  Температурен опсег:
  -20-150 ℃
  Колебање на температурата:
  ≤0.5 ℃
  Температура униформност:
  ≤2 ℃
  Обнова Време:
  ≤5 мин
  материјал:
  од нерѓосувачки челик
  внатрешна големина:
  350 * 400 * 400mm
  надворешен големина:
  730 * 880 * 1440mm

  Набавка Способност
  Набавка Способност:
  50 Парче / Парчиња месечно влажност на животната средина комора за тестирање
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Влажност на животната средина Тест комора пакување: Иверица случај.
  Порт
  Шангај
  Водечко време :
  Испраќаат во 15 дена по исплата

   

  Главните видови на комората за испитување

  Опис на производот

  Име на производ: Влажност животна средина комора за тестирање

   

  Влажност на животната средина Тест комора Спецификација

  модел

  GDC4005

  Внатрешна големина (мм)

  350 * 400 * 400

  Надворешниот големина (mm)

  730 * 880 * 1440

  температура Нестабилноста

  ≤ ± 0.5 ° C

  температура униформност

  ≤ ± 2 ° C

  Температура  опсег

  -20 ~ + 150 ° C  

  моќ

  2500W

  Обнова Време

  ≤5 мин

  Влажност на животната средина Тест комора апликација

  • Се применуваат за  суровини и обложување
  • Се применуваат за електронска електричар, дома апаратот и автомобилски
  • Се применуваат за  инструменти и метри, електронски хемикалии, резервни делови
  • Слој на приспособливоста на температура и влажност на животната средина за тестирање.

  Висока и ниска температура Влажност Термички шок тест комора Карактеристики

  • Усвои увезени дигитален дисплеј контрола мерач на температура, влага, температура и влажност контрола на визуелното.
  • Работната комора е направен од висок квалитет на 304 нерѓосувачки челик плоча огледало, школка пластични електростатско прскање и ефикасна топлинска изолација слој.
  • Донесува пареа h метод umidifying, автоматски циркулација на вода циклус, со функциите за автоматско полнење вода.
  • Вратата е опремена со голем прозорец на гледање, внатрешна инсталација за осветлување, може да се набљудуваат тест статус тест на мострата.
  • Инсталирајте кабел тест дупка, струја тест примерок за тестирање.
  • Имаат над температура, недостаток на вода, истекување заштита уред, како што се безбедноста.

  Влажност на животната средина Тест комора модел

  модел Не Внатрешна големина (мм) OuterSize (mm) Опсег на температура моќ
  GDC4010 500 * 450 * 500 980 * 830 * 1560 -20 ~ 150 ℃ 3500W
  GDC6005 400 * 350 * 400 920 * 750 * 1460 -40 ~ 150 ℃ 4000W
  GDC6010 500 * 450 * 500 1020 * 850 * 1660 -40 ~ 150 ℃ 4500W
  GDC8010 1000 * 1000 * 1000 1520 * 1450 * 2310 -65 ~ 150 ℃ 8500W

   

  Поврзани производи

  Влажност на животната средина Тест комора поврзани со производот

   

  Пакување и испорака

  Влажност на животната средина Тест комора Пакување и испорака

  Пакување: polywood случај.

  Испорака: Во рок од 15 дена.

  Информации за претпријатието

      Бидејќи бевме основана во 2004 година, ние секогаш се придржуваат до идејата за "професија и квалитет за воспоставување на добро корпоративно систем. " 

     Ио ur успех е нашиот извор. Нашата компанија има политиката на "квалитет прво, прво корисниците". Им посакуваме топло добредојде на сите партнери во земјата и странство да соработуваат со нас.

  Најчесто поставувани прашања

   1. Може да се прилагодите на производ?

        Да, може да изберете кој било производи во согласност со барањата на клиентите.

   

  2. начин на плаќање Кои правиш?

        PayPal, Запад Унија, T / T, (100% плаќање однапред.)

   

  3. Кои испорака е на располагање?

        Од страна на морето, од воздух, од страна на експлицитни или како на вашите барања.

   

  4. Која земја ќе се извезени?

        Ние сме биле извезени во многу земји, сите од целиот свет, како Малезија, Виетнам, Тајланд, САД, Франција, Шпанија, Мексико, Дубаи, Јапонија, Кореја, Германија, Porland Итн

   

  5. Колку време е време на испорака?

        Тоа е околу 5-15 дена.

   


 • Претходна:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!